אודות

הי לכולן, אני שירה

במשפחה הגרעינית שלי תמיד דאגו לבריאות שלי. בינינו הייתי ילדה מאוד בעייתית (בריאותית). סבלתי מעצירויות, דלקות חוזרות ונשנות בעיניים, דלקות בריאות, אסתמה ווסת קשה כבר מההתחלה.

 
רוב הזמן אני זוכרת את עצמי בשירותים, או עם תיון על העין, טיפות, משחות והרבה הרבה אנטיביוטיקה – הקסם של חברות התרופות.

 

 

 

גלגול של כמה שנים קדימה לגיל 24. הגיעה מילה חדשה ללקסיקון הבריאות המשפחתי – סרטן. אימי חלתה בסרטן כשהיא צעירה (49). בזמנו, לא הייתה תרופה לסרטן הנדיר שצץ בגופה ולכן הייתה כסוג של שפן ניסיונות לתרופות, אינספור ניתוחים וטיפולי כימותרפיה וקרינה. למדתי וראיתי המון בגלגלול הסרטן הזה, הרוב דברים קשים.

שוב גלגול של כמה שנים קדימה לגיל 32. סרטן חזר למשפחתנו והפעם לאבי בעודו בין 59. הפעם סרטן המעי הגס, אשר בזכות אימי התגלה בשלב מאוד ראשוני והיה צורך רק בניתוח כדי להסירו. אבי לא נשלח לבדיקות גנטיות.

גלגול אחרון קדימה, ושבוע לפני יום הולדתי ה- 37. אימי היקרה הלכה לעולמה ממחלת הסרטן בגיל 62 וצעירה בגילה ובנפשה. ההתמודדות בתוך תהליך האבל היה קשה. קשיי שינה, מתח, לחץ והרבה עצבות היה מנת חלקי במשך יותר משנה.

כמה חודשים לאחר שאימי נפטרה הכרתי את בן זוגי, כאילו נשלח אלי מלמעלה. גרנו ביחד במרכז הארץ ולמדתי תואר שני עם תזה, באוניברסיטת תל-אביב. ניסינו להביא ילד לעולם והיה נראה כי החיים חוזרים למסלולם.

אי היכולת להתעבר לאחר שנה ודימום שהגיע משום מקום גרם לי ללכת לרופא נשים לבדיקות חוזרות ונשנות לגבי מקור הדימום. אחרי חצי שנה של בדיקות, הגיעה הדיאגנוזה – סרטן (רירית) הרחם. שוק טוטאלי!

למזלי גדול, מצאתי צוות אונקולוגי מעולה וגניקולוג-אונקולוג שעוד לפני שהתיישבתי על הכיסא לפגישה ראשונה, ידע מהו סוג התסמונת שגרמה לסרטן בגיל כזה צעיר. 

במשך שנה עברתי טיפולי שימור להקפאת עוברים (יש 3!), ניתוח להסרת גידול, רחם, שחלות וחצוצרות, טיפולי כימותרפיה וטיפולי קרינה חיצוניים וגם פנימיים – מלווים בכמויות של תופעות לוואי שברובן טיפלתי בדרכים טבעיות.

ואז הגיע לו גם גיל המעבר. גיל מעבר ללא שחלות הוא אחד הקשים ולעיתים תופעות הלוואי שלו כלל לא עוברות.

הייתי צריכה להמציא את עצמי מחדש. להיוולד מחדש. 

החלטתי להירשם ללימודי תזונה אינטגרטיבית במוסד לימודים נחשב מאוד בניו יורק, בו כל מסלול הלימודים מועבר און ליין. התאהבתי! לא רציתי לסיים את ההכשרה ומאז אני עושה לא מעט קורסים רציניים הנוגעים לבריאות האישה.

אני תמיד בחקירה מתמדת ואני משתמשת בעצמי כשפנת ניסיון בתחומים שונים. לפעמים יש הצלחות ולפעמים לא – אבל זה הכי מדהים שיש הצלחה!

הכי חשוב לי להעביר את הידע הלאה. גם את הדברים שעובדים וגם את אלה שלא – כי כל אחת מאיתנו שונה ומה שרעל עבורי יכול להיות שיהיה זהב עבורך ולהיפך.

אני פה בשביל להגיד לך שהחיים של חשובים ושאת חשובה.

את לא חייבת לעבור את זה לבד.

אני פה בשבילך.

עוד כמה עובדות משעשעות על עצמי:

01

יש לי פחד גבהים. היה לי גם פחד ממחטים אבל הסרטן טיפל בזה 🙂

02

לא אוהבת לארוז.

לא מזוודות ולא קרטונים למעבר דירה.

03

יש לי חוש מוזיקלי אבל גם אוהבת לזייף במקלחת ובנסיעות.

04

אבודה בנעלי עקב.

חוץ מריקודים סלונים. שם עקב חובה.

 

05

מארגנת בשיטת קון-מארי עוד לפני שהומצאה השיטה.

אתגר 5 ימים לאורח חיים בריא

מוכנה ליצור לעצמך אורח חיים בריא ב- 5 ימים בלבד?

הורידי את המדריך עכשיו וצאי לדרך!